Jak mieć łazienkę w dobrym stanie

0
610

Niezwykłe i nieco wyrafinowane kształty jednostek łazienkowych, ostatnio uważane w ogóle za nieodpowiednie do renowacji łazienki, wszystko to stało się prawie rutyną w projektowaniu wyposażenia łazienek i toalet. Jeśli jednak w innych obiektach dominuje projekt, projekt łazienki wymaga większej uwagi na kształt szafek łazienkowych. Właściwy wybór kształtu i wydajności wanny (te dwie koncepcje są sprawiedliwe), cecha nie tylko estetycznej perfekcji, ale także komfortu dla użytkownika łazienki. Od tego zależy, jak wygodnie i przyjemnie będzie cieszyć się nowo zainstalowaną łazienką. Dobry kształt zapewnia prawidłowe ułożenie ciała, co jest szczególnie ważne, jeśli dostępny jest system hydromasażu.

Prawdę mówiąc jest wiele rzeczy do wyboru. Chociaż jednostki łazienkowe pozostają stabilne, postęp ich komfortu i wzornictwa przebiega skokowo. Kształty nowoczesnych wanien, toalet i umywalek pozwalają wstawić je niemal w każde miejsce łazienki. Dlatego łatwo jest zaplanować rozmieszczenie nowych jednostek łazienkowych i swobodnie zarządzać planowaniem instalacji łazienki. Nową wannę można zainstalować według własnego uznania: można ją swobodnie ustawić na środku przebudowanej łazienki, można przyłączyć do ściany (dwie lub trzy), można ją zabudować w ścianach, podium i konstrukcjach o skomplikowanych konfiguracjach, może zatonąć w podłodze. Nawet w najtrudniejszych sytuacjach można wybrać zestaw łazienkowy, który byłby idealny do każdej przestrzeni łazienkowej. Różne opcje wanny, takie jak wanny narożne, zaokrąglone, w kształcie trójkąta, pozostawiają więcej pola manewru, zwalniają przestrzeń w łazience.

Okrąg, kwadrat, elipsa, trójkąt, wielokąt … Producenci zestawów łazienkowych starają się uwzględnić wymagania najbardziej wymagających nabywców. Co roku pojawiają się nowe modele łazienek. Niekiedy mają one bardzo nietypowy kształt, otwierając nowe horyzonty projektów łazienek.

Wydawałoby się: niektóre duże i głębokie trafiają do sprzedaży, ale wymiary łazienek są nadal takie same. Ale wygląda na to, że ten argument jest już stary. Zabawne, ale nowe wanny o tej samej wysokości i długości stały się głębsze i pojemniejsze. Na konto czego? Zanim wszystkie żelazne wanny zostały odlane z płytkim zejściem na dno z boku głowy, a także z boku stóp. Czołowi producenci apartamentów łazienkowych doszli do wniosku, że warto powiększyć dno wanny, usuwając jedną ze ścian i zmniejszając zejście z dołu do dna. To zwiększyło długość na dole ze 110-120 cm do 130-140 cm. Przy tych samych parametrach, na tym samym obwodzie, wanna stała się bardziej pojemna. Teraz „fajne” wanny mają fajne deski.

Wanny różnią się nie tylko kształtami, ale także „głębokością zanurzenia i długością maratonu”. Na przykład istnieje bardzo wysoka kąpiel stojąca. Należy tam wejść sucho, zamykając drzwi jak limuzyna, a następnie pozwolić wodzie podjechać pod pachy i stanąć w nich. Takie wanny są odpowiednie dla miłośników kąpieli, którzy lubią siedzieć w wodzie, zwłaszcza w pozycji pionowej.