Oświetlenie w zasięgu ręki

0
292

Twoje schody prowadzące do domu toną w mrokach, a Ty nie masz pomysłu, jak je oświetlić? Nie chcesz topornych lamp, które szpecą nowoczesną przestrzeń. Słyszałeś o poręczach z oświetleniem LED? Jeżeli nie, to zapraszamy do lektury.

Oświetlenie LED wbudowane w poręcze to innowacyjne rozwiązanie dla domu i ogrodu. Jest chętnie wykorzystywane przez projektantów wnętrz oraz przestrzeni. Dlaczego? Zastosowanie balustrad LED posiada po prostu wiele korzyści. Po pierwsze zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo – to już nie sama poręcz do podtrzymywania się, ale również iluminacja zapewniająca pełną widoczność. Po drugie: delikatna gra świateł uwydatnia kontury i rysy architektury, przez co podkreśla ich niewątpliwy urok. Po trzecie: nadaje przyjemną atmosferę wokół domu.

Ciepło, zimno, niebiesko

Poręcze LED przebojem zdobywają rynek. Producenci dwoją się i troją, aby tak rozszerzyć swoją ofertę, aby wpasować się w gusta klientów. I rzeczywiście mają oni w czym wybierać. W ofertach firm są barierki z oświetleniem punktowym lub ciągłym, o przeróżnej mocy czy o różnej barwie. Zwłaszcza barwa światła zasługuje tu na podkreślenie: klienci nie muszą już tylko standardowo wybierać pomiędzy zimnym czy ciepłym światłem. Na rynku można już spotkać poręcze z niebieską poświatą, która pięknie eksponuje schody, przejścia czy mostki w alejkach ogrodowych.

Metal czy drewno

Oprócz oświetlenia mamy również samą barierkę, która może okazać się wyjątkowym ozdobnikiem. W ofercie producentów znajdziemy poręcze wykonane ze stali nierdzewnej, utrzymane w surowej minimalistycznej stylistyce, idealnie pasującej do nowoczesnych przestrzeni. Albo też klasyczne i tradycyjne drewno, które doskonale sprawdzi się w domu. Choć nie tylko. Poręcze z importowanego drewna egzotycznego, które posiada wyjątkową odporność na warunki atmosferyczne, doskonale nadaje się także na zewnątrz. Drewno nad metalem ma tę przewagę, że jest wyjątkowo wdzięcznym materiałem. Można mu nadawać dowolne kształty oraz bejcować na różne kolory. Pięknie prezentuje się również samo surowe drewno, w którym możemy podziwiać układy słojów.

Poręcze LED to nowoczesne i praktyczne rozwiązanie do domu i ogrodu, które nie tylko ładnie wygląda, ale – co najważniejsze – zapewnia maksimum bezpieczeństwa. Tak więc jest to propozycja godna rozważenia.