Pompy do zasobników na olej

0
324

Przy wyborze pompy do diesla, który będzie wypompowywany z pojemnika oleju do ciągnika wypada kierować się zwłaszcza, rodzajem pompy. Pompy do diesla wykonywane są zarazem poprzez duże korporacje z niebotycznym doświadczeniem jak również poprzez firmy, które nie mają praktyki i wykonują pompy, podobne, jednak odbija się to, na jakości i wytrzymałości pomp paliwa. Do najbardziej popularnych firm wytwarzających urządzenia do mini ministacji paliw należy firma GEKO. Po drugiej stronie są pompy benzyny, które składane są przez chińskich producentów. Pompy te są dużo tańsze niestety ich, jakość jest dużo słabsza. Innym minusem tych pomp jest brak dostępności układów eksploatacyjnych na lokalnym rynku. Gatunki pomp do oleju to na ogół pompy łopatkowe zasilane napięciem jednofazowym 230V albo napięciem stałym 12V. Urządzenia do przepompowywania paliwa zasilane z z gniazdka 230V zakładane są w większości wypadków na zbiornikach do oleju, które stosowane są głównie w spółkach rolniczych. Wydajność tego gatunku pomp jest zmienna i mieści się od 60 do 120 l/min. Przeważnie stosowanymi urządzeniami do tankowania maszyn to pompy o wydajności od 50 litrów na minutę do 76 litrów na minutę. Pompy zasilane z pojazdu 12V użytkowane są w miejscach gdzie nie mamy dostępu do sieci 230V, zostaje nam tylko napięcie z pojazdów lub maszyn budowlanych. Pompy 12V przeznaczone są do pracy cyklicznej, co oznacza, iż są w stanie pracować przez określony czas ok 15 min następnie muszą być schłodzone i ponownie mogą przepompowywać benzynę.

Pompy do diesla o wielkiej wydajności.

Pompy o wydajności powyżej 155 l/min są sporadycznie stosowane do tankowania samochodów biorąc pod uwagę ich dużo większy wydatek, wprawdzie pompy tego typu także są wytwarzane. Pompy zasilane mogą być również napięciem z sieci 230V albo napięciem trójfazowym 400V. Zasada funkcjonowania urządzeń o większej skuteczności jest niezwykle podobna do ich małych odpowiedników. Różnica polega na wielkości pompy a więc jej mocy. Pompy użytkowane są do przetłaczania oleju pomiędzy dużymi zasobnikami. Przepompowanie dając za przykład 5 tys. paliwa trwa na ogół 20 minut, taka sama czynność przy zastosowaniu pompy o wydajności 50 l/ min trwa bardzo kawał czasu, co nie ulega najmniejszej wątpliwości przekłada się zarówno na koszty roboczo godziny osoby, która wykonuje całą operację.

Wybór pompy

Wybierając pompę do benzyny wypada określić kluczowe przeznaczenie pompy, jeżeli będziemy tankować auta osobowe o wielkości zbiornika do 60 l spokojnie możemy kupować pompę o wydajności ok 60 l/min, do tankowania maszyn rolniczych możemy kupić pompę o sporej sprawności w celu skrócenia okresu tankowania.