Projektowanie łazienek

0
646

Jeśli zdecydowałeś się rozpocząć remont swojej łazienki, oczywiście jest pytanie, jak wybrać nowoczesny i wygodny projekt pokoju. Zazwyczaj takie plany obejmują wybór ogólnego stylu, artykułów wyposażenia wnętrz łazienek, a także materiałów wykończeniowych i urządzeń oświetleniowych. Ponadto można zaplanować proces montażu instalacji grzewczych i wodociągowych. Planowanie pokoju zawsze odbywa się zgodnie z życzeniem klienta.

Mówiąc o projekcie łazienki, nie można zapomnieć o tak ważnych szczegółach, jak meble. Teraz najczęściej łazienki obejmują następujące przedmioty: szafki-kolumny, specjalne kredensy, szafki z barem i szafki ścienne. Istnieje również wiele zestawów mebli, w których szafki są połączone z lustrami. Często takie nazwy można znaleźć w cennikach jak lustro z szafką, lustro z szafką, lustro z dwiema szafkami i półka z lustrem. Jest idealny do małej przestrzeni. MDF jest uważany za najlepszy materiał na meble w łazience. Został specjalnie opracowany do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności.

Jeśli chodzi o wannę, można zrobić z klasycznym, albo wybrać narożny, a nawet zastąpić zwykłe „łóżko” kabiną prysznicową. W każdym razie zazwyczaj wybór wnętrza łazienki zależy od sytuacji finansowej klienta lub wielkości pokoju.

Obecnie najmodniejsze style wykończenia łazienek uważa się za klasyczne, wiejskie, retro i etniczne. Lepiej zostawić remont łazienki i wybór podstawowego „stylu architektonicznego” specjalistom z pracowni projektantów. Tutaj podajemy tylko ogólne zalecenia.

Brutalizm obejmuje stosowanie jednokolorowych czarnych, białych lub szarych płytek. W takim przypadku meble powinny być masywne, z ostrymi formami, celowo tworząc poczucie chamstwa. W meblach w stylu klasycznym dominują poziome linie z kamienia naturalnego. Ich kolor i obraz powinny w jak największym stopniu zharmonizować się z płytkami. Zastosowanie marmurowych blatów w połączeniu z jasnymi tonami mebli jest uważane za najbardziej popularne w dużych pokojach.

Wiejski styl pomaga lepiej odpocząć i zrelaksować się. Obejmuje użycie tkanin z materiałów odpornych na wilgoć, a kolor płytek jest zwykle inny odcień zieleni lub z dekoracyjnym wzorem w postaci gałęzi i liści. Tkany zestaw mebli i zielone ściany imitują altanę i letni park wokół niego. Jasnobrązowe płytki i meble z ciemnego drzewa z elementami gwintowanymi są uważane za charakterystyczne cechy stylu retro. Lustro w prostej drewnianej ramie pomaga również stworzyć atmosferę dawnych czasów.

Etniczny styl daje doskonałą szansę na przebudzenie fantazji. Pomoże ci wyobrazić sobie siebie na skalistej wyspie odwiedzającej tajemniczych tubylców. Drzewo i kamień naturalny to podstawowe materiały do ​​wykończenia pokoju. Zazwyczaj są one niegrzecznie przycięte, aby sprawiać wrażenie dzieła sztuki dzikiego plemienia. Kolor drzewa i kamienia jest zwykle naturalny, najlepiej o ciemnych, nasyconych odcieniach brązu i szarości.

Podsumowując, powiemy, że chociaż projektowanie łazienek jest w dużej mierze sprawą specjalistów, klient nie powinien pozostać z dala od tego procesu. W rzeczywistości jego zadaniem jest wybór zakresu kolorów pokoju, pożądanych mebli i wyposażenia sanitarnego.