Poważny remont łazienki

0
974

Oficjalnie rzecz biorąc łazienka i toaleta to jednostka łazienkowa. Zajmowane miejsce stanowi zaledwie 6-8% ogólnej powierzchni płaskiej, ale biorąc pod uwagę jego znaczenie, nie stanowi konkurencji. Można sobie wyobrazić mieszkanie bez pokoju, a nawet bez kuchni (w studiach nie ma kuchni jako takiej, jest ona połączona z salonem), ale nie można sobie wyobrazić mieszkania bez łazienki. Poważne naprawy jednostki łazienkowej są technicznie dość trudnym zadaniem, to nie żart. Powinieneś zostawić tę pracę tylko wysoko wykwalifikowanym specjalistom.

Na początku, jeśli ktoś może sprawdzić jakość prac montażowych i wykończeniowych (na przykład ściana jest zakrzywiona, okno lub drzwi się nie zamykają lub płytki są układane z grubsza), to jakość montażu hydraulicznego, ścieków i systemy elektryczne, których nie można sprawdzić.

Po drugie, w wyniku złej pracy twoi sąsiedzi mogą zostać zalani, ciągle zatkany system kanalizacyjny, awaria okablowania elektrycznego z powodu kontaktu z wodą i inne poważne problemy.

Dużo już pisaliśmy o podłogach, sufitach i ścianach, dlatego krótko przypomnę, że wszystkie materiały muszą być wodoodporne, a podłoga musi być odporna na wilgoć. Bardzo ważne jest również obserwowanie geometrii łazienki; w przeciwnym razie trudno będzie ułożyć płytki i umieścić wyposażenie sanitarne we właściwy sposób.

Okablowanie elektryczne i sprzęt elektryczny.

Łazienka i toaleta nakładają specjalne wymagania na wszystko, co jest związane z elektrycznością. Sprzęt elektryczny używany w wilgotnym pomieszczeniu musi mieć uziemienie, a przewody muszą być trójprzewodowe (faza, zero, uziemienie). Lampy, gniazdka ścienne, przełączniki są używane ze stopniem ochrony.

Wodociągi i kanalizacja.

Rury stalowe, miedziane, metalowo-polimerowe i polipropylenowe służą do zaopatrywania w ciepłą i zimną wodę. Rury PCV są używane do kanalizacji. Wodę odcinają zawory kulowe. Jeśli specjalista ds. Hydrauliki stosuje połączenia gwintowe, ważne jest, aby nie zamurować ich w ścianie, aby mieć do nich dostęp. Spawane połączenia rur stalowych muszą być uziemione, aby uniknąć korozji. Konieczne jest umieszczenie filtrów wstępnych na wszystkich rurach wodnych, aby uniknąć uszkodzenia drogiego sprzętu sanitarnego. Lepiej jest ustawić filtry z drenażem, ponieważ ułatwia to ich obsługę.

Podczas podłączania suszarki do ręczników błędem „dziecinnym” jest niewłaściwy dopływ gorącej wody.

Jeśli technik sanitarny stwierdzi, że niemożliwe jest dostarczenie gorącej wody do suszarki do ręczników, zaufaj mu i ustaw elektryczną suszarkę do ręczników. Rury kanalizacyjne są montowane ze spadkiem około 5% i, jeśli to możliwe, unikaj narożników 90 stopni. Zdecydowanie polecam kupowanie rur i armatury sanitarnej tylko znanych producentów, najlepiej w wyspecjalizowanych sklepach.

Otwory rewizyjne do konserwacji systemu wodno-kanalizacyjnego nie mogą być zbyt małe, w przeciwnym razie ich cel zostanie utracony, aw przypadku niektórych problemów konieczne będzie wybicie ścian.

Wszystko to są podstawowe momenty instalacji wodno-kanalizacyjnej i ogólnie rzecz biorąc, wszystko to musi leżeć w gestii techników sanitarnych.

Porozmawiajmy o wentylacji.

Obowiązkowe jest zamontowanie wentylacji rysunkowej.

O czym należy pamiętać przy zakupie respiratora? Po pierwsze jest to jego moc, musi odpowiadać wielkości pomieszczenia, a po drugie to hałas (mierzony w decybelach). Oba opisy podano w respiratorze. Urządzenia sanitarne. Tutaj omówimy miksery, podgrzewacze wody, ceramiczne armatury łazienkowe itp.

W przypadku prysznica i wanny zwróć uwagę na modele z termostatem. Są w nich dwa regulatory. Jeden reguluje temperaturę, a drugi reguluje ciśnienie wody. Moim zdaniem jest to wyjątkowo wygodne.

Zwróć uwagę na systemy spłukiwania toalet, które są montowane na ścianie, oraz na umywalki ścienne do nich.

Elektryczne podgrzewacze wody. Są one podzielone na uruchamianie i przechowywanie. Podgrzewacze bieżącej wody są mniejsze, ale mają większą moc niż podgrzewacze pojemnościowe. Może osiągnąć 16 kW. Posiadanie wielu innych urządzeń elektrycznych w mieszkaniu może powodować duże obciążenie systemu elektrycznego.

Niezależnie od tego, czy masz spa, czy nie – nic nie doradzę, ponieważ dobra kąpiel jest bardzo kosztowną rzeczą i to Ty decydujesz, czy za nią zapłacić? 1000-? 3000.

Powiem tylko, że połączenie spa nie różni się od zwykłego połączenia wanny.
Mam nadzieję, że te informacje pomogą ci w pracach naprawczych, przy zakupie materiałów i kontaktach z konstruktorami.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.